World

High school football schedule: Week 2

Wheaton-Warrenville South’s Maison Haas (6) is celebrated by teammates during the game against Simeon.

Wheaton-Warrenville South’s Maison Haas (6) is celebrated by teammates during the game against Simeon.

Kirsten Stickney/For the Sun-Times

Please send scores and corrections to mobrien@suntimes.com

Thursday, August 31

PUBLIC WHITE-NORTHWEST

Sullivan vs. Schurz at Winnemac

PUBLIC WHITE-SOUTH CENTRAL

Comer vs. Ag. Science at Gately

Chicago Richards vs. Dyett at Lane

PUBLIC WHITE-SOUTHWEST

Englewood vs. Bronzeville at Gately

Hubbard vs. Catalyst Maria at Rockne

PUBLIC WHITE-WEST

North Lawndale vs. Collins at Rockne

NONCONFERENCE

ASPIRA at North Grand

Maine South at Warren

Marshall at Harlan

Peotone at Sandwich

Rowe-Clark at Reavis

Woodstock North at Harvard

Friday, September 1

PUBLIC RED

Young at Perspectives

PUBLIC WHITE-NORTHWEST

Lake View vs. Lincoln Park at Winnemac

PUBLIC WHITE-SOUTH CENTRAL

Carver vs. Corliss at Gately

Goode vs. Vocational at Eckersall

PUBLIC WHITE-WEST

Phoenix vs. Payton at Rockne

FOX VALLEY

Dundee-Crown at Burlington Central

Cary-Grove at Crystal Lake Central

Crystal Lake South at Prairie Ridge

Hampshire at Jacobs

Huntley at McHenry

UPSTATE EIGHT

East Aurora at Elgin

Bartlett at West Chicago

Fenton at Glenbard South

Larkin at Streamwood

South Elgin at Glenbard East

VERMILLION VALLEY

Momence at Clifton Central

NONCONFERENCE

Amundsen at DePaul Prep

Andrew at Oswego

Aurora Central at East Peoria

Aurora Christian at Wilmington

Benet at Moline

Bradley-Bourbonnais at Thornwood

Brooks at Shepard

Brother Rice at Marist

Buffalo Grove at Palatine

Bulls Prep at West Aurora

Carmel at Lake Forest

Christ The King at Elmwood Park

Clemente at Ridgewood

Conant at Wheeling

De La Salle at Clark

Deerfield at Highland Park

Downers Grove North at Downers Grove South

Eisenhower at Thornridge

Fenwick at St. Ignatius

Geneva at Lemont

Glenbard North at Willowbrook

Glenbrook South at Lake Zurich

Golder at Back of the Yards

Grant at Glenbrook North

Grayslake Central at Geneseo

Grayslake North at Mundelein

Hersey at Fremd

Hinsdale Central at Bolingbrook

Hinsdale South at Riverside-Brookfield

Hoffman Estates at Elk Grove

Hope Academy at Santa Fe Christian, CA

Joliet Central at Bremen

Joliet West at Morris

Kaneland at Wauconda

Kankakee at Washington

Kenwood at St. Rita

Lake Park at Oak Park

Lakes at Vernon Hills

Leo at Walther Christian

Leyden at Niles North

Lincoln-Way Central at Evanston

Lincoln-Way East at Batavia

Lincoln-Way West at Oswego East

Lockport at Wheaton North

Longwood at Evergreen Park

Loyola at Naperville North

McNamara at Herscher

Madison at Ottawa Marquette

Maine East at Round Lake

Marian Central at Milwaukee Science, Wis.

Marmion vs. Curie at Rockne

Metea Valley at Plainfield Central

Metamora at LaSalle-Peru

Milwaukee Riverside, Wis. at St. Viator

Minooka at Neuqua Valley

Montini at Hillcrest

Morgan Park at Mount Carmel

Nazareth at York

New Trier at Yorkville

Niles West at Morton

Noble Academy at St. Laurence

North Chicago at Addison Trail

Notre Dame at St. Patrick

Oak Lawn at Stagg

Orion at Mendota

Orr at IC Catholic

Plainfield North at Naperville Central

Plainfield South at DeKalb

Plano at Manteno

Prospect at Barrington

Prosser at Westmont

Providence at Joliet Catholic

Reed-Custer at Johnsburg

Rich vs. Phillips at Gately

Richards at Libertyville

St. Charles North at Crete-Monee

St. Edward at Gardner

St. Francis at Sterling

Sandburg at Oak Forest

Schaumburg at Rolling Meadows

Seneca at Lisle

South Bend Clay, Ind. at Chicago Christian

Stevenson at Taft

Streator at Ottawa

TF North at Thornton

TF South at Lane

Tinley Park at Romeoville

Waubonsie Valley at Plainfield East

Waukegan at Maine West

Wheaton Academy at St. Charles East

Wheaton-Warrenville South at Lyons

Woodstock at Marengo

Zion-Benton at Antioch

Saturday, September 2

PUBLIC BLUE-NORTH

Bogan vs. Foreman at Lane

PUBLIC RED

Hyde Park at Westinghouse

PUBLIC WHITE-NORTHWEST

Chicago Academy vs. Mather at Winnemac

Von Steuben vs. Senn at Winnemac

PUBLIC WHITE-SOUTHWEST

King vs. Johnson at Gately

Lindblom at Solorio

PUBLIC WHITE-WEST

ITW Speer vs. Crane at Rockne

NONCONFERENCE

Argo at Bloom

DRW vs. Farragut at Lane

Dunbar at Kelly

DuSable at Steinmetz

Glenbard West at St. Louis De Smet, Mo.

Hansberry vs. UP-Bronzeville at Gately

Julian vs. Tilden at Englewood

Kennedy vs. Bowen at Eckersall

Little Village vs. Fenger at Eckersall

Marian Catholic at Homewood-Flossmoor

Marine vs. Washington at Eckersall

Muchin at United

Pritzker vs. South Shore at Lane

Proviso West at Proviso East

Rauner vs. Gage Park at Englewood

Sycamore vs. Simeon at Gately

UIC Prep vs. Woodlawn at Rockne

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button